Absolwenci

Home / Absolwenci

Szukasz absolwenta?

Naukowcy

Tutaj znajdziesz absolwentów programów dla pracowników naukowych.

Przejdź do wyszukiwarki

Polscy studenci

Tutaj znajdziesz polskich absolwentów programów dla studentów i doktorantów.

Przejdź do wyszukiwarki

Amerykańscy studenci

Tutaj znajdziesz amerykańskich absolwentów programów dla studentów i doktorantów.

Przejdź do wyszukiwarki

Nasi absolwenci

Chcesz, żebyśmy umieścili tutaj informacje na twój temat? Napisz do nas na adres alumni [at] fulbright.edu.pl.

Dr Anna Kłonkowska

Dr Anna Kłonkowska

Senior Award
Adiunkt, Stony Brook University, The State University of New York

Stowarzyszenia absolwentów

Polskie Stowarzyszenie Stypendystów Fulbrighta

Polskie Stowarzyszenie Stypendystów Fulbrighta (PSSF) powstało w 1993 roku. Stowarzyszenie skupia polskich naukowców oraz przedstawicieli kultury i sztuki, którzy przebywali w amerykańskich ośrodkach akademickich i naukowo-badawczych w ramach Programu Fulbrighta. PSSF pragnie, jak to określono w statucie tej organizacji, czynnie uczestniczyć w upowszechnianiu i organizowaniu współpracy naukowej, dydaktycznej, kulturalnej i oświatowej między instytucjami polskimi i amerykańskimi oraz członkami społeczności akademickich i środowisk twórczych Polski i USA.  To właśnie Stowarzyszenie wystąpiło w 1993 roku do Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej Lecha Wałęsy z wnioskiem o przyznanie najwyższego polskiego odznaczenia dla obcokrajowców: Gwiazdy Orderu Zasługi Rzeczpospolitej Polskiej dla Senatora J. Williama Fulbrighta.

Chcesz dołączyć do Stowarzyszenia? Napisz do prof. Haliny Abramczyk (abramczy@mitr.p.lodz.pl) lub dr hab. inż. Beaty Brożek-Płuskiej (brozek@mitr.p.lodz.pl).

Stowarzyszenie Alumni

Stowarzyszenie Alumni powstało w 2006 roku z inicjatywy Ambasady USA w Warszawie. Zrzesza absolwentów wszystkich programów wymiany i wizyt studyjnych finansowanych przez rząd Stanów Zjednoczonych Ameryki Północnej. Członkowie Stowarzyszenia Alumni reprezentują bardzo szeroki wachlarz zawodów i specjalizacji: są wśród nich przedstawiciele sektora publicznego, pozarządowego, biznesu, edukacji, kultury, mediów i innych.

Stowarzyszenie Alumni stawia sobie za cel działanie na rzecz zbliżenia narodów Rzeczpospolitej Polskiej i Stanów Zjednoczonych Ameryki Północnej, propagowanie wiedzy o USA, nawiązywanie kontaktów z absolwentami programów wymiany rządu USA w Polsce i na całym świecie, wspieranie zawodowego i osobistego rozwoju członków.

Chcesz dołączyć do Stowarzyszenia? Wypełnij deklarację członkowską, zeskanuj ją i odeślij mailem na adres alumni@usalumni.org.pl.

Kontakt dla absolwentów