Absolwenci

Home / Absolwenci

Szukasz absolwenta?

Naukowcy

Tutaj znajdziesz absolwentów programów dla pracowników naukowych.

Przejdź do wyszukiwarki

Polscy studenci

Tutaj znajdziesz polskich absolwentów programów dla studentów i doktorantów.

Przejdź do wyszukiwarki

Amerykańscy studenci

Tutaj znajdziesz amerykańskich absolwentów programów dla studentów i doktorantów.

Przejdź do wyszukiwarki

Fundusz na projekty absolwenckie

Wszystkich absolwentów Programu Fulbrighta w Polsce zapraszamy do aplikowania o granty w ramach funduszu na projekty absolwenckie.

Nasi absolwenci

Chcesz, żebyśmy umieścili tutaj informacje na twój temat? Napisz do nas na adres alumni [at] fulbright.edu.pl.

Prof. Marek Belka

Prof. Marek Belka

Fulbright Visiting Scholar
Polski ekonomista i polityk, profesor nauk ekonomicznych.
Dr Anna Kłonkowska

Dr Anna Kłonkowska

Senior Award
Adiunkt, Stony Brook University, The State University of New York

Stowarzyszenia absolwentów

Polskie Stowarzyszenie Stypendystów Fulbrighta

Polskie Stowarzyszenie Stypendystów Fulbrighta (PSSF) powstało w 1993 roku. Stowarzyszenie skupia polskich naukowców oraz przedstawicieli kultury i sztuki, którzy przebywali w amerykańskich ośrodkach akademickich i naukowo-badawczych w ramach Programu Fulbrighta. PSSF pragnie, jak to określono w statucie tej organizacji, czynnie uczestniczyć w upowszechnianiu i organizowaniu współpracy naukowej, dydaktycznej, kulturalnej i oświatowej między instytucjami polskimi i amerykańskimi oraz członkami społeczności akademickich i środowisk twórczych Polski i USA.  To właśnie Stowarzyszenie wystąpiło w 1993 roku do Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej Lecha Wałęsy z wnioskiem o przyznanie najwyższego polskiego odznaczenia dla obcokrajowców: Gwiazdy Orderu Zasługi Rzeczpospolitej Polskiej dla Senatora J. Williama Fulbrighta.

Chcesz dołączyć do Stowarzyszenia? Napisz do prof. Haliny Abramczyk (abramczy@mitr.p.lodz.pl) lub dr hab. inż. Beaty Brożek-Płuskiej (brozek@mitr.p.lodz.pl).

Stowarzyszenie Alumni

Stowarzyszenie Alumni powstało w 2006 roku z inicjatywy Ambasady USA w Warszawie. Zrzesza absolwentów wszystkich programów wymiany i wizyt studyjnych finansowanych przez rząd Stanów Zjednoczonych Ameryki Północnej. Członkowie Stowarzyszenia Alumni reprezentują bardzo szeroki wachlarz zawodów i specjalizacji: są wśród nich przedstawiciele sektora publicznego, pozarządowego, biznesu, edukacji, kultury, mediów i innych.

Stowarzyszenie Alumni stawia sobie za cel działanie na rzecz zbliżenia narodów Rzeczpospolitej Polskiej i Stanów Zjednoczonych Ameryki Północnej, propagowanie wiedzy o USA, nawiązywanie kontaktów z absolwentami programów wymiany rządu USA w Polsce i na całym świecie, wspieranie zawodowego i osobistego rozwoju członków.

Chcesz dołączyć do Stowarzyszenia? Wypełnij deklarację członkowską, zeskanuj ją i odeślij mailem na adres alumni@usalumni.org.pl.

Kontakt dla absolwentów

Absolwenci publikują