Amerykańscy stypendyści Programu Fulbrighta 2017-2018 są już z nami!

W dniach 22-24 września Polsko-Amerykańska Komisja Fulbrighta zorganizowała tzw. dni orientacji dla nowo przybyłych stypendystów amerykańskich. Dni były szczelnie wypełnione warsztatami, panelami oraz prezentacjami i wydarzeniami kulturalnymi, mającymi na celu zapoznanie amerykańskich stypendystów z różnymi aspektami życia w Polsce a także z historią Polski i jej prawie 100 letnich relacji z USA. Stypendyści mieli okazję poznać szeroki zakres zagadnień, takich jak, m.in., prowadzenie badań i wykładów w polskiej uczelni, system szkolnictwa wyższego w Polsce, czy też atuty turystyczne Polski oraz podstawowe zasady bezpieczeństwa. Warsztaty praktyczne obejmowały, m.in., praktyczną naukę jęz. polskiego oraz szkolenie z narzędzi umożliwiających sprawne korzystanie z uczelnianych systemów bibliotecznych.

Prelegentami byli przedstawiciele Ambasady Stanów Zjednoczonych w Warszawie, przedstawiciele uczelni wyższych a także absolwenci Programu Fulbrighta oraz inni partnerzy i przyjaciele Komisji.

Trzymamy kciuki za naszych nowych stypendystów i z niecierpliwością czekamy na pierwsze rezultaty ich pobytu w Polsce!

W nadchodzącym roku akademickim w Polsce gościć będzie 43 amerykańskich studentów i wykładowców. Będą zaafiliowani w uczelniach i instytutach badawczych w Warszawie, Krakowie, Poznaniu, Gdańsku, Katowicach, Opolu, Wrocławiu, Białymstoku, Szczecinie, Łodzi, Zabrzu, Rzeszowie, Koszalinie, Czestochowie, Kaliszu i Łomży. Kim są nasi stypendyści i czym będą zajmować się podczas pobytu w Polsce można sprawdzić tutaj: