Dan O. Hastings nowym członkiem Rady Polsko-Amerykańskiej Komisji Fulbrighta

Z przyjemnością informujemy, że Ambasador USA w Polsce, Paul W. Jones, powołał do składu Rady Polsko-Amerykańskiej Komisji Fulbrighta Dana O. Hastingsa, nowego radcę ds. kultury w Ambasadzie USA w Warszawie.

Dan O. Hastings przystąpił do służby zagranicznej w 1999 roku. Przed przyjazdem do Polski pracował jako rzecznik prasowy w Ambasadzie USA w Tbilisi, w Gruzji, gdzie koordynował komunikację z 30 jednostkami rządowymi Stanów Zjednoczonych. Następnie pełnił funkcję zastępcy szefa sekcji polityczno-ekonomicznej w Erewaniu, gdzie był również dyrektorem biura ds. walki z narkotykami i organów ścigania. We Władywostoku pełnił funkcję radcy ds. kultury i prasy. Zajmował stanowiska w działach politycznych, gospodarczych i konsularnych w Rabacie i Kairze. Pracował także w biurze ds. Dziecka w Departamencie Stanu w Waszyngtonie.

Ukończył studia I stopnia na University of California-Davis (stosunki międzynarodowe) oraz studia magisterskie na Georgetown University (służba dyplomatyczna).  Służył w Korpusie Pokoju jako nauczyciel j. angielskiego. Dan O. Hastings pochodzi z Kalifornii, ma żonę i trójkę dzieci. Jest wielojęzyczny – oprócz j. angielskiego zna francuski, hiszpański, rosyjski, armeński oraz podstawy j. arabskiego i gruzińskiego.

W Radzie Polsko-Amerykańskiej Komisji Fulbrighta Dan Hastings zastąpił Kennetha Wetzela, który sprawował funkcję członka Rady przez ostatnie trzy lata, za co składamy mu serdeczne podziękowania!

Z aktualnym składem Rady Polsko-Amerykańskiej Komisji Fulbrighta można zapoznać się tutaj.