Frank J. Finver nowym członkiem Rady Polsko-Amerykańskiej Komisji Fulbrighta

Z przyjemnością informujemy, że Ambasador USA w Polsce, Paul W. Jones, powołał do składu Rady Polsko-Amerykańskiej Komisji Fulbrighta Franka J. Finvera, nowego  radcę ds. kultury i prasy w Ambasadzie USA w Warszawie.

Z aktualnym składem Rady Polsko-Amerykańskiej Komisji Fulbrighta można zapoznać się tutaj.

Pan Frank Jonathan Finver jest zawodowym dyplomatą z wieloletnim stażem w służbie zagranicznej. Przed objęciem stanowiska radcy ds. prasy i kultury w Ambasadzie USA w Warszawie pracował jako starszy doradca w Biurze ds. Bliskiego Wschodu (NEA), zajmując się przeciwdziałaniem propagandzie Państwa Islamskiego. Wcześniej był rzecznikiem prasowym w Ambasadzie USA w Bagdadzie, szefem sekcji spraw publicznych w Jerozolimie, attaché ds. politycznych w Tel Awiwie oraz piastował różne stanowiska w Zagrzebiu, Lizbonie oraz w Moskwie. W waszyngtońskim Biurze ds. Bliskiego Wschodu pracował poprzednio także w sekcji spraw gospodarczych i biznesu oraz w sekcji nauki i ochrony środowiska.

Pan Finver jest dwukrotnym laureatem Superior Honor Award, otrzymał też pięciokrotnie nagrodę Meritorious Honor Award. Ukończył American University w Waszyngtonie na kierunku stosunki międzynarodowe. Włada (bądź władał) jęz. arabskim, rosyjskim, serbsko-chorwackim, hebrajskim, portugalskim oraz w stopniu podstawowym jęz. polskim. Państwo Finver oboje pochodzą z Bethesda w stanie Maryland i mają troje dzieci: dwie córki, mieszkanki Boulder i Denver w Kolorado oraz syna zamieszkałego w Kensington w stanie Maryland.