Laureates of the 2018-2019 Fulbright Graduate Student Award

Mamy już wyniki konkursu Fulbright Graduate Student Award 2018-2019, stypendium finansującego pierwszy rok studiów magisterskich lub doktoranckich w USA w roku akademickim 2018-2019. Zgłoszenia przyjmowaliśmy od 16 lutego do 19 maja 2017, wpłynęło 68 kompletnych aplikacji. 24 kandydatów zostało zaproszonych na rozmowy kwalifikacyjne, które odbyły się w czerwcu w biurze Komisji w Warszawie. Nominację do stypendium otrzymali:

1. Judyta Cichocka, absolwentka studiów magisterskich na kierunku architektura Politechniki Wrocławskiej, planuje studia doktoranckie.
  2. Maja Garbulińska, studentka studiów licencjackich na kierunku ekonomia Universitat Autonoma de Barcelona, planuje studia magisterskie.
  3. Marcin Grzechowiak, student studiów magisterskich na kierunku geoinformacja Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, planuje studia magisterskie.
  4. Jakub Kamiński, student studiów magisterskich na kierunku automatyka i robotyka Politechniki Poznańskiej, planuje studia magisterskie.
  5. Robert Kania, absolwent studiów inżynierskich na kierunku informatyka Politechniki Opolskiej, planuje studia magisterskie.
  6. Kaja Łapińska, studentka studiów magisterskich na kierunku zarządzanie i inżynieria produkcji Politechniki Łódzkiej, planuje studia magisterskie.
  7. Ewelina Marcinkiewicz, studentka studiów licencjackich na kierunku informatyka Uniwersytetu Jagiellońskiego, planuje studia magisterskie.
  8. Marta Mikłaszewicz, studentka studiów magisterskich na kierunku zarządzanie informacją University of Aberystwyth, planuje studia magisterskie.
  9. Maria Prange-Barczyńska, studentka studiów licencjackich na kierunku farmakologia University College London, planuje studia doktoranckie.
  10. Anna Szala, studentka studiów magisterskich na kierunku biologia człowieka Uniwersytetu Wrocławskiego, planuje studia doktoranckie.

Serdecznie gratulujemy!

Warunkiem otrzymania stypendium jest pozytywne przejście procesu aplikacyjnego na amerykańską uczelnię i rozpoczęcie studiów w roku akademickim 2018-2019. Laureaci przez najbliższe miesiące będą przygotowywać się do złożenia aplikacji. Do wyboru mają dwie ścieżki:

• IIE-placed, w której specjaliści z współpracującego z Komisją Fulbrighta Institute of International Education (IIE) pomagają w wyborze uczelni i programu. Komisja Fulbrighta pokrywa koszty związane z rekrutacją, ale zastrzega sobie prawo do odrzucenia uczelni wybranych przez kandydata, oraz
  • Self-placed, w której kandydat ma pełną dowolność w wyborze uczelni i programu, ale przez proces rekrutacji przechodzi samodzielnie.

Rekrutacja na stypendia realizowane w roku akademickim 2019-2020 zostanie ogłoszona w lutym 2018 – osoby zainteresowane zachęcamy do zapoznania się z informacjami dostępnymi na stronie Fulbright Graduate Student Award.