„Medicina – Scientia – Cultura” konferencja w 150. rocznicę urodzin Marii Skłodowskiej-Curie

W 150. rocznicę urodzin Marii Skłodowskiej-Curie trzy polskie uczelnie organizują konferencję „Medicina – Scientia – Cultura”. Na Uroczystej Gali Urodzinowej, która odbędzie się 9 listopada br. w Dużej Auli Politechniki Warszawskiej, gośćmi specjalnymi będą wnuki Noblistki.

Postać Marii Skłodowskiej-Curie zostanie ukazana na tle współczesnych wydarzeń i problemów nauk ścisłych, humanistycznych i medycznych. Każdy dzień konferencji odbywać się będzie pod innym hasłem, w innej warszawskiej uczelni. Na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym dyskusja toczyć się będzie wokół spuścizny Noblistki na polu medycyny (moduł Medicina). W Politechnice Warszawskiej podjęty zostanie aspekt służby nauki dla społeczeństwa (moduł Scientia). Na Uniwersytecie Warszawskim pod lupę zostaną wzięte społeczno-kulturowe uwarunkowania funkcjonowania kobiet w nauce (moduł Cultura).

Na zakończenie konferencji, 9 listopada br. w Dużej Auli Politechniki Warszawskiej, odbędzie się Uroczysta Gala Urodzinowa, na której Gośćmi specjalnymi będą wnuki Noblistki. Konferencji towarzyszyć będzie również wystawa w Gmachu Głównym Politechniki Warszawskiej, organizowana przez Bibliotekę Główną PW – „Maria Skłodowska-Curie w 150. rocznicę urodzin: odkrywanie ciekawe niesłychanie”. Wystawa będzie prezentować życie naukowe i prywatne Marii Skłodowskiej-Curie na zdjęciach oraz w tekstach – głównie działalność naukową oraz dziedzictwo, które po sobie pozostawiła.

Zapisy na wydarzenia w ramach konferencji oraz szczegółowe informacje znajdują się na stronie www.msc2017.pl.