"Finansowanie szkolnictwa wyższego"

Utworzono: 20 czerwiec 2013

W dniach 28-29 czerwca 2013 miała miejsce międzynarodowa konferencja "Finansowanie Szkolnictwa Wyższego − w poszukiwaniu efektywnych rozwiązań na podstawie doświadczeń w Ameryce, Europie i Azji", którą objęliśmy naszym patronatem.

Poza Komisją konferencję patronatem objęły Ministerstwo Finansów RP, Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego RP, Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji oraz E-Mentor.

Głównym celem konferencji było wypracowanie argumentów do podjęcia inicjatywy legislacyjnej, która zmierzałaby do zróżnicowania i zwiększania finansowania szkolnictwa wyższego oraz wypracowanie systemu finansowania sprzyjającego tworzeniu nowoczesnych programów edukacyjnych oraz nauki, jak i nowych programów stypendialnych dla wybitnie uzdolnionej młodzieży.

Uczestnikami konferencji byli wybitni światowej klasy eksperci w dziedzinie szkolnictwa wyższego oraz cenieni przedstawiciele administracji rządowej, m.in:. Jan Truszczyński - Dyrektor Generalny Dyrekcji Generalnej Komisji Europejskiej ds. Edukacji i Kultury, Maciej Grabowski - Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Finansów, Andrzej Jajszczyk z Narodowego Centrum Nauki, Philippe Freyssinet z French Research National Agency, Henry Levin z Columbia University oraz wielu innych.

W panelu "How to increase philanthropic support of higher education? (Jak zwiększyć wsparcie filantropijne dla szkolnictwa wyższego?) o filantropi mówiła nasza Dyrektor Małgorzata Krasowska. Z jej prezentacją można zapoznać się na stronie konferencji.

Więcej informacji: http://www.financingheconference.pl/index.php?id=1309

Polsko-Amerykańska Komisja Fulbrighta