• Polsko-Amerykańska Komisja Fulbrighta

Jeśli przekonuje Cię nasza misja I podobnie jak my wierzysz, że edukacja jest kluczem do budowania pokoju, rozwoju innowacji i poprawy jakości życia, wspomóż nasz program.

Program Fulbrighta działa w Polsce od roku 1959. Polsko-Amerykańska Komisja Fulbrighta to fundacja edukacyjna non-profit działająca od 1990 roku (do 1995 r. pod nazwą Biuro Polsko-Amerykańskiej Wymiany Naukowej). Administrujemy programem wymiany naukowej między Polską i Stanami Zjednoczonymi, założonym z inspiracji senatora USA Jamesa Williama Fulbrighta w 1946 roku. W ramach programu oferujemy stypendia dla studentów, doktorantów i ludzi nauki na studia oraz trwające maksymalnie 9 miesięcy wyjazdy naukowe. Naszą działalność finansują Rząd Rzeczypospolitej Polskiej (z budżetu Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego) oraz Departament Stanu USA. Nasza Komisja prowadzi również akredytowane Centrum Doradztwa Edukacyjnego, gdzie można zasięgnąć informacji na temat amerykańskiego systemu szkolnictwa wyższego.

Aktualności

 • Zapraszamy na konferencję „Rola kobiet w nauce”
  Zapraszamy na konferencję „Rola kobiet w nauce”

  Polskie Stowarzyszenie Stypendystów Fulbrighta, Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz Politechnika Łódzka zapraszają na międzynarodową konferencję „Rola kobiet w nauce-tradycja Marii Skłodowskie-Curie”, która odbędzie się w dniach 29-30 września w Łodzi. Więcej informacji można znaleźć na stronie organizatorów: fulbright.org.pl. Zaproszenie do pobrania (plik .pptx): rola kobiet w nauce.

 • Młodszy Specjalista ds. Programów Stypendialnych poszukiwany!
  Młodszy Specjalista ds. Programów Stypendialnych poszukiwany!

  Polsko-Amerykańska Komisja Fulbrighta poszukuje kandydata/kandydatki na stanowisko  Młodszego Specjalisty ds. Programów Stypendialnych. Na zgłoszenia czekamy do 1 czerwca 2016 r. Program Fulbrighta ma za zadanie wspierać wzajemne porozumienie pomiędzy Stanami Zjednoczonymi Ameryki a Polską, promować współpracę międzynarodową na rzecz rozwoju szkolnictwa, nauki i kultury oraz rozwijać przyjazne i pokojowe relacje pomiędzy partnerskimi krajami, przede wszystkim…

 • View All »

Nasze stypendia

 • Dla naukowców

  Stypendia dla pracowników naukowych po doktoracie, przeznaczone na prowadzenie badań i/lub zajęć ze studentami na uczelniach amerykańskich, placówkach non-profit oraz niektórych instytucjach rządowych, trwające od 4 do 9 miesięcy.

  Read more
 • Dla doktorantów

  Stypendia badawcze trwające od 6 do 9 miesięcy, przeznaczone dla doktorantów na prowadzenie badań do rozprawy doktorskiej.

  Read more
 • Dla studentów

  Stypendia dla absolwentów polskich uczelni, którzy chcieliby podjąć studia magisterskie lub doktoranckie w uczelniach amerykańskich. Przyjmujemy zgłoszenia ze wszystkich dziedzin, poza programami medycznymi, LLM i MBA.

  Read more

Znani absolwenci

Facebook

Twitter

twitter.com/FulbrightPoland

Youtube

Instagram

Adres

Polsko-Amerykańska Komisja Fulbrighta
K.I. Gałczyńskiego 4, I piętro
00-362 Warszawa

Kontakt

tel.: 22 10 100 40
e-mail: biuro@fulbright.edu.pl

NIP: 526-17-19-106
REGON: 012580212

Newsletter

Back to Top

Contact Us