Visiting Research Graduate Traineeship Program

No Comments on Visiting Research Graduate Traineeship Program

Polsko-Amerykańska Komisja Fulbrighta zaprasza studentów nauk biologicznych (biologia, biochemia, biotechnologia, farmacja, itp.) zainteresowanych stażem naukowym w USA w roku akademickim 2016-2017 (w placówkach naukowych takich jak University of Virginia, University of Chicago, University of Texas Southwestern Medical Center i Oklahoma Medical Research Foundation) do składania aplikacji.

The Visiting Research Graduate Traineeship Program (VRGTP) oferuje 11-12-miesięczne staże badawcze (rozpoczęcie: wczesny lipiec 2016, zakończenie: czerwiec 2017) dla wybitnych, wykwalifikowanych studentów, posiadających rekomendacje z Polskich instytucji naukowych. Studenci chcący wziąć udział w stażu naukowym muszą być w semestrze letnim 2016 roku na pierwszym lub drugim roku studiów magisterskich. Więcej informacji dotyczących m.in. historii programu znajdą Państwo na stronie programu w USA.

Konkurs nie jest aktywny.

Termin przyjmowania wniosków na wyjazd w roku akademickim 2016-2017 upłynął 1 lutego 2016 roku. Dokumenty w wersji elektronicznej należało wysłać na adres: vrgtp@fulbright.edu.pl

Co oferują amerykańskie uczelnie goszczące:

• Możliwość uczestnictwa w ważnych, atrakcyjnych problemach badawczych i w niektórych przypadkach wykorzystanie wyników badań do pracy magisterskiej w uczelni macierzystej;
  • Stypendium w wysokości $25,000 – $27,500 z przeznaczeniem na koszty utrzymania;
  • Oficjalną pomoc w otrzymaniu wizy F1 lub J1 na pobyt w USA (koszt wyrobienia wizy pokrywa student);
  • Pełne ubezpieczenie medyczne;
  • W przypadku Oklahoma Medical Research Foundation – również zwrot kosztów podroży;

Tematyka badawcza oferowanego stażu obejmuje następujące dziedziny:

• Molecular Biophysics/Structural Biology
  • Neurobiology
  • Membrane biology and biophysics
  • Formation of membraneless organelles
  • Nuclear import-export
  • Protein kinases and phosphatases
  • Single particle tracking to monitor cell signaling
  • Epigenetics
  • Stem cell research
  • Autoimmunity and Immunobiology

• Cardiovascular Biology
  • Cell Cycle
  • Aging and Metabolism
  • Bioinformatics
  • Cancer Biology
  • Drug delivery
  • Molecular basis of disease
  • Cytoskeleton dynamics

Wymagania:

1 Płynna znajomość języka angielskiego w mowie i piśmie (formalny egzamin mile widziany, ale nie jest konieczny);
2 Zamiłowanie do pracy badawczej i doświadczenie w pracy laboratoryjnej;
3 Średnia ocen ze studiów minimum 4.0.

Wymagane dokumenty (wszystkie w jezyku angielskim):

1 CV ze zdjęciem i danymi kontaktowymi (zgodne ze wzorem)
2 Transkrypt z uczelni ze wszystkich semestrów wraz z wyliczoną średnią (lub średnimi)
3 List motywacyjny (według wzoru) wskazujący m.in. tematykę, jaką kandydat jest zainteresowany, wraz z uzasadnieniem wyboru oraz informację czy jest gotowy do pracy ze zwierzętami (myszy) czy też nie zamierza w takich badaniach uczestniczyć; wybór ten nie jest wiążący ani ostateczny, tytuły projektów z poprzednich lat znajdą Państwo na stronie: gradstudies.virginia.edu/VRGTP. Do listów motywacyjnych prosimy używać tematów dostępnych na rok 2015/16. Lista tematów na rok 2016-2017 zostanie podana przed rozmowami kwalifikacyjnymi.
4 Co najmniej jedna rekomendacja od samodzielnego pracownika naukowego
5 Zgoda uczelni macierzystej, podpisana przez Dziekana Wydziału i Promotora kandydata (zgodnie ze wzorem)

Jak aplikować:

Wszystkie dokumenty powinny zostać sformatowane, jako jeden plik .PDF, w podanej kolejności (nazwa dokumentu: ImieNazwisko.PDF). Oprócz powyższych pięciu dokumentów kandydaci mogą załączyć inne dokumenty (maksimum 5) zaświadczające o znajomości języka, doświadczeniu w pracy laboratoryjnej, osiągnieciach, publikacjach, itp. Ważne jest by dokument został nazwany: ImieNazwiskoSupplement.PDF. Kandydaci dopuszczeni do rozmów kwalifikacyjnych (odbędą się one w dniach 12, 13 i 16 marca, w Warszawie, Łodzi i Katowicach – data i miejsce mogą ulec zmianie) będą o tym fakcie poinformowani do 15 lutego i będą musieli uzupełnić aplikacje o transkrypt z sesji zimowej do 5 marca, aby ostatecznie zakwalifikować się na rozmowę. Podróż na rozmowy kwalifikacyjne odbywa się na koszt kandydata.

Masz pytania związane z tym programem?

W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z koordynatorem programu, panią Patrycją Gołąb (vrgtp@fulbright.edu.pl).

Dlaczego warto?

Zachęcamy do zapoznania się z relacjami studentów, którzy brali udział w programie!

Pamela Światłowska

Martyna Kosno