Stypendysta Fulbrighta organizatorem warsztatów Route Optimization/Vehicle Routing

W dniach 12 i 13 czerwca br. amerykański stypendysta Programu Fulbrighta w Polsce prof. Maciej Nowak wraz z dr. hab. Bogumiłem Kamińskim z Zakładu Analizy i Wspomagania Decyzji Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie zorganizowali warsztat dotyczący trasowania pojazdów w dystrybucji pt. „Route Optimization/Vehicle Routing (ROVER). Gospodarzem warsztatu była Szkoła Główna Handlowa przy współpracy z Uniwersytetem Loyola w Chicago, z którym związany jest prof. Nowak. Podczas warsztatów eksperci z USA i Europy mieli okazję podzielić się nowymi wynikami badań, nawiązać długoterminową współpracę i omówić przyszłe kierunki rozwoju w tej dziedzinie. Rezultatem warsztatu będzie publikacja w specjalnej edycji czasopisma naukowego Networks.