Wizyta prof. Teresy Bandosz na Politechnice Poznańskiej

29 marca Politechnika Poznańska gościła prof. Teresę Bandosz z City College of New York, która w bieżącym roku akademickim przebywa jako stypendystka Fulbrighta na Uniwersytecie w Maladze w Hiszpanii. Prof. Bandosz miała okazję zwiedzić pracownie i laboratoria Wydziału Technologii Chemicznej Politechniki Poznańskiej oraz zapoznać się z badaniami, które prowadzą studenci i pracownicy naukowi w ramach grupy Power Sources. Wygłosiła także prezentację pt.  ”Beyond Adsorption – A new look at Nanoporous Carbons”.

Wizyta prof. Bandosz była możliwa dzięki grantowi Inter-Country Travel, który pokrywa koszty podróży stypendysty. Inter-Country Travel Grant przeznaczony jest dla polskich szkół wyższych, kół studenckich oraz organizacji pozarządowych, które chciałyby zaprosić amerykańskiego profesora aktualnie przebywającego na stypendium Fulbrighta w Europie (wykluczając Polskę) na wykład gościnny, uczestnictwo w konferencji lub spotkanie ze studentami. Zachęcamy do skorzystania z tej możliwości.